Informacje

Aktulaności z Ziarna i EUL-u

Aktulaności z Ziarna i EUL-u

STOWARZYSZENIE EKOLOGICZNO-KULTURALNE ZIARNO

Wakacje w ZIARNIE były po części wypełnione regularnymi zajęciami uniwersytetu ludowego dla mieszkańców, po części odpoczynkiem dla odwiedzających Stowarzyszenie rodzin, po części wakacyjnymi zabawami dla dzieci, ale rozpoczął się też generalny remont jednego z budynków - ARKI. 

W ramach projektu "Eko-szansa w uniwersytetach ludowych" zorganizowane zostało spotkanie z pszczelarzami o zdrowym odżywianiu oraz o pszczelarstwie jako formie dodatkowego zarobku dla osób mieszkających na wsi. W połowie lata kursanci mieli spotkanie ze Stowarzyszeniem Nordic Walking - uzyskali fachowe poradnictwo dotyczące zasad i zalet korzystania z tej formy aktywnego wypoczynku, nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych, gdyż to one są kwintesencją wszelkich zajęć w uniwersytecie ludowym. "Szansowicze" uczestniczyli też w wyjeździe studyjnym do Łodzi i Łowicza, gdzie tematem przewodnim była "Przemiana we mnie i w moim otoczeniu". W programie tego dnia odbyły się zajęcia z Joanną Zatylną - psycholożką, spotkanie z właścicielką slow-foodowej piekarni-przetwórni Montag, a na koniec odwiedzono piękne ogrody przy łowickim zamku biskupim.

Tego lata odbył się tylko jeden turnus ekologicznego uniwersytetu dla rodzin - corocznych letnich zajęć dla rodzin z dziećmi, gdyż rozpoczęty został generalny remont budynku ARKA - wymieniany był stary piec na pompy ciepła, przeprowadzono termoizolację całego budynku, planowana jest też wymiana podłóg, elektryczności, dobudowa szatni, ale to już dalsze plany. 

FUNDACJA EKOLOGICZNY UNIWERSYTET LUDOWY

Fundacja na przełomie czerwca i lipca zakończyła rekrutację do IV kursu rolnictwa ekologicznego. 2-letni kurs rozpoczął się 30 sierpnia tygodniowym zjazdem, w kursie uczestniczy 20 osób z całej Polski. Po tygodniowym pobycie w Grzybowie kursanci rozjadą się na praktyki do gospodarstw ekologicznych w kraju, aby wrócić ta, w listopadzie na 3-tygodniowy zjazd.

Ostatnie wiadomości

Tagi

Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!