Informacje

II Ogólnopolski Festiwal Uniwersytetów Ludowych w Krainie Vesny

II Ogólnopolski Festiwal Uniwersytetów Ludowych w Krainie Vesny

Koniec czerwca to wielkie święto uniwersytetów ludowych. W dniach 23-25 czerwca 2023 roku odbył się II Ogólnopolski Festiwal Uniwersytetów Ludowych. Tym razem ugościła nas Kraina Vesny - miejsce o niezwykłej sile i pięknie.

Festiwal stał się okazją do wymiany myśli, aktywnego dialogu i przede wszystkim szerzenia misji pedagogiki grundtvigiańskiej. Festiwalowa scena była miejscem spotkań artystów i ludzi z pasją. Ogólnopolski Festiwal Uniwersytetów Ludowych w Krainie Vesny sprzyjał dzieleniu się wiedzą, ale także nawiązywaniu nowych przyjaźni i umacnianiu tych już wcześniej zawartych. Chciałoby się rzec, że to festiwal dobrej atmosfery i wspaniałej, kwiecistej społeczności. Celebrowanie miłości do wiedzy, sztuki i drugiego człowieka nie mogło mieć lepszej oprawy.

W Festiwalu uczestniczyło kilkanaście uniwersytetów zrzeszonych w OSUL, ale także przedstawiciele uniwersytetów, które zainteresowane były tym, jak działamy, a także wymianą doświadczeń. To wspaniałe, że tak pięknie potrafimy się jednoczyć, bawić i od siebie uczyć.

To wyjątkowe wydarzenie zaczyna wpisywać się w piękną tradycję uniwersytetów ludowych i stanowi manifestację wartości, jakimi są edukacja, twórczość i wspólnota. Takie spotkania inspirują do dalszego rozwoju, odkrywania piękna kultury ludowej i edukacji przez całe życie.

Chociaż emocje powoli opadają, wspomnijmy ten czas i uśmiechnijmy się do wspomnień.

Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!