Informacje

Konferencja w Sejmi RP

Konferencja w Sejmi RP

10 czerwca 2022 roku w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja pt: "Uniwersytety ludowe wobec wyzwań współczesności" podczas której, Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych reprezentowana była przez jej Prezesa Jakuba Mincewicza, który podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wielkiego wydarzenia.

Konferencja ta miała szczególne znaczenie dla całego środowiska Uniwersytetów Ludowych w Polsce, gdyż była pierwszą taką sesją (o tematyce UL) od roku 1939.

W konferencji udział wzięli m.in. premier prof. dr hab. Piotr Gliński, parlamentarzyści, przedstawiciele rządu, organizacji pozarządowych, świata nauki i uniwersytetów ludowych działających w Polsce - ale przede wszystkim "przyjaciele" uniwersytetów ludowych.

Organizatorami konferencji byli:

#Ogólnopolsla Sieć Uniwersytetów Ludowych

#Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

#Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Mamy nadzieję, że konferencja ta będzie przyczynkiem do rozwoju idei ruchu uniwersytetów ludowych w Polsce oraz zacieśnienia więzi i wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi ULami.

Wierzymy, że osoby, które do tej pory nie posiadały wiedzy na temat działalności i specyfiki uniwersytetów ludowych, odkryły w nas niesamowity potencjał i chętnie pomogą nam w propagowaniu i rozwoju polskich uniwersytetów ludowych.

 

Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!