Informacje

Kurs Lidera Społecznego na Uniwersytecie Ludowym w Adamowie

Kurs Lidera Społecznego na Uniwersytecie Ludowym w Adamowie

Na Uniwersytecie Ludowym w Adamowie rozpoczął się Kurs Lidera Społecznego.

Biorą w nim udział mieszkanki powiatu łukowskiego angażujące się w działania na rzecz społeczności lokalnej, przedstawicielki instytucji kultury, różnych urzędów oraz sołtyski, czyli te kobiety, które chcą się rozwijać, działać na rzecz własnej społeczności lokalnej, realizować wspólne inicjatywy oraz zmieniać świat wokół siebie!

Celem kursu jest wzmocnienie lokalnych liderek w wymiarze zarządzania oraz wyposażenie  w kompetencje społeczne i zawodowe, pozwalające na rozwój jako liderki, a poprzez to na rozwój społeczności lokalnych, w których działają. Uczestniczki podniosą swoje kompetencje zawodowe i osobiste oraz umiejętności zarządzania, co przełoży się na profesjonalizację i podnoszenie jakości ich działań.

Ponadto kurs ma na celu integrować nieformalne liderki oraz panie, które już pracują w organizacjach pozarządowych, aby wymieniały swoje doświadczenia, włączały się w podejmowane działania, tworząc razem projekty.
Uczestniczki kursu wyjadą także na dwudniowe szkolenie do Nadgoplańskiego Uniwersytetu Ludowego, w celu obserwacji pracy innych oraz inspiracji i tzw. dobrych praktyk. Na zakończenie kursu odbędzie się spotkanie z makijażystą, stylistą i sesja zdjęciowa lokalnych liderek.

Kurs prowadzi  Karolina Suska – absolwentka socjologii na UJ, Aktywna Kobieta Lubelszczyzny. Absolwentka Akademii Liderów Kultury i Szkoły Liderów PAFW. Uwielbia pracę z ludźmi i dla ludzi. Uważa, że każdy człowiek posiada w sobie potencjał, który można twórczo wykorzystać.

Podczas pierwszego spotkania grupa lepiej się poznała, zintegrowała i określiła swoje oczekiwania wobec prowadzącej. Pierwsze lody i delikatne wątpliwości zostały rozwiane. Atmosfera była bardzo sprzyjająca rozmowom, otwieraniu się na nową wiedzę i informacje. To było naprawdę udane spotkanie zwiastujące świetną współpracę fantastycznych kobiet.

 

Działanie sfinansowane ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030. Edycja 2023.

Ostatnie wiadomości

Tagi

Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!