Informacje

Nowoczesne Gospodarstwo Domowe: Rewolucja w Uniwersytecie Ludowym w Radawnicy

Nowoczesne Gospodarstwo Domowe: Rewolucja w Uniwersytecie Ludowym w Radawnicy

Uniwersytet Ludowy w Radawnicy rozpoczyna nową erę edukacyjną, wprowadzając kurs "Organizacja Nowoczesnego Gospodarstwa Domowego". To ambitny projekt, który wykracza poza tradycyjne ramy nauczania, oferując uczestnikom kompleksowe spojrzenie na zarządzanie domem w XXI wieku. Finansowany w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030, kurs ten jest odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczeństwa w zakresie samowystarczalności, zdrowego żywienia i zrównoważonego rozwoju.

Holistyczne Podejście do Zarządzania Domem

Program kursu obejmuje szeroki wachlarz zagadnień, od planowania i prowadzenia budżetu domowego, przez wykorzystanie produktów lokalnych, po zdrowe żywienie i poszerzanie wiedzy na temat roślin. Uczestnicy mają również szansę nauczyć się planowania działań w ogrodzie oraz na rozwijanie więzi między członkami rodziny – co czyni ten kurs wyjątkowo wszechstronnym.

Rękodzieło i Manualne Umiejętności

Dodatkowym atutem kursu są zajęcia praktyczne, które promują powrót do korzeni i naukę rzemiosła. Wśród nich znajdują się takie aktywności jak szycie, produkcja domowych kosmetyków, ceramika artystyczna czy tworzenie domowych środków czyszczących. Te manualne umiejętności nie tylko wzbogacają życie codzienne uczestników, ale również promują samodzielność i kreatywność.

Warsztat Integracyjny – Początek Przygody

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się od warsztatu integracyjnego, który miał na celu nawiązanie więzi między uczestnikami. Dzięki wspólnemu śpiewowi, wyjściu do miasta, rozmowom z mieszkańcami i rozwiązywaniu kreatywnych zadań, uczestnicy stworzyli bezpieczną przestrzeń, która będzie wspierać ich w dalszym procesie edukacji.

Dołącz do Inicjatywy

To dopiero początek fascynującej podróży w ramach kursu "Organizacja Nowoczesnego Gospodarstwa Domowego". Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do tej wyjątkowej inicjatywy edukacyjnej. Uniwersytet Ludowy w Radawnicy czeka na nowych uczestników, gotowych na odkrywanie nowych sposobów zarządzania domem i życiem.

więcej informacji na stronie Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy - www.ul-radawnica.pl

Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!