Informacje

Potańcówka z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym

Potańcówka z  Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym

Dnia 3 lipca 2021r. tak, jak niegdyś w Hopowie, na leśnej polanie pod Szadym Bukiem odbyły się tańce przy kaszubskiej orkiestrze. W ten sposób reaktywowano tradycję wiejskich potańcówek, które wspominali najstarsi mieszkańcy Hopowa (gm. Somonino, woj. pomorskie) i okolic.

 

Tradycję tą postanowiły wskrzesić cztery animatorki: Kamilla Król z Hopowa, Paulina Węsierska z Sierakowic, Agnieszka Gleinert-Pobłocka z Gołubia oraz Izabela Itrich-Hopa ze Sławek. Było to jedno z przedsięwzięć realizowanych w ramach Wiejskich Kuźni Pamięci - projektu Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Wieżycy w ramach zadania „Sieć Wiejskich Kuźni Pamięci" współfinansowany ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Uniwersytetów Ludowych. Przy wydarzeniu wspierały też lokalne organizacje tj.: Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławek, Stowarzyszenie Hopobabki z Hopowa oraz Stowarzyszenie Kaszubski Zakątek z Kaplicy.
 
Uczestniczki projektu „Wiejska Kuźnia Pamięci" przywracają tę tradycję. W ubiegłym roku odsłonięto pamiątkową tablicę oraz posadzono pięć młodych buczków. W ich sąsiedztwie zakopano symboliczną kapsułę czasu z opisem całego projektu.
Więcej o projekcie z 2020 roku na stronie www.kul.org.pl/wkp-3/
 
 
 
#kaszubskiuniwersytetludowy
#KaszubskiZakątek
#Hopobabki
#KGWSławki

Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!