Informacje

Konferencja OSUL w Sejmie RP

Konferencja OSUL w Sejmie RP

Dzień dobry Państwu,

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję zatytułowaną "Uniwersytety Ludowe wobec wyzwań współczesności"poświęconą uniwersytetom ludowym, która odbędzie się w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 10 czerwca br. Konferencję poprzedza spotkanie sieciujące, które odbędzie się 9 czerwca w godzinach wieczornych.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o dokonanie zgłoszenia on-line do 18 maja 2022 r.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/gkeiKN37VESfonbYA

Bardzo prosimy o pilną rejestrację gdyż liczba miejsc jest ograniczona. 

Z wyrazami szacunku
Jakub Mincewicz

Prezes Zarządu
Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych

www.osul.pl

Czytaj więcej...
Konkurs na MURAL

Konkurs na MURAL

Macie zapał artystyczny? Inspiruje Was sztuka wycinanek północno-zachodniego Mazowsza? Teraz jest szansa urzeczywistnić tę pasję! Więcej w treści regulaminu.

Czytaj więcej...
Uniwersytet Ludowego Pogranicza

Uniwersytet Ludowego Pogranicza

Utworzenie Uniwersytetu Ludowego Pogranicza w ramach projektu strategicznego AKTYWNE POGRANICZE. 
Partnerstwo Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza ( SWMGP).
Partnerstwo Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza tworzy obecnie 10 gmin: Banie Mazurskie, Barciany, Bartoszyce (gmina wiejska), Braniewo (gmina wiejska), Budry, Dubeninki, Górowo Iławeckie (gmina wiejska), Lelkowo, Sępopol i Srokowo.  
W dniu 27 stycznia 2022 roku podjęto prace nad wnioskiem o dofinansowanie dla przedsięwzięcia pn. Utworzenie Uniwersytetu Ludowego Pogranicza (ULP).  W jego powstaniu pomogła także wizyta studyjna przedstawicieli SWMGP w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w dniach 7-8 lutego 2022 roku. 

Czytaj więcej...
ULe pomagają obywtelom Ukrainy

ULe pomagają obywtelom Ukrainy

Agresja Rosji na Ukrainę spowodowała zagrożenie dla ukraińskiej ludności. Służby państwowe, organizacje pozarządowe, Kościół i prywatne osoby angażują się w pomoc humanitarną. Również uniwersytety ludowe skupione w Ogólnopolskiej Sieci Uniwersytetów Ludowych prowadzą działalność pomocową, w ramach posiadanych zasobów kadrowych, materialnych oraz lokalowych.

Czytaj więcej...
WItamy nowych członków OSUL

WItamy nowych członków OSUL

Podczas ostatniego spotkania wszystkich członków OSUL, Walne Zgromadzenie zdecydowało o przyjęciu nowych członków. W związku z tym, chcielibyśmy serdecznie przywitać w gronie uniwersytetów ludowych tworzących Ogólnopolską Sieć Uniwersytetów Ludowych trzy "nowe organizacje":

  • Koszaliński Uniwersytet Ludowy 
  • Leśny Uniwersytet Ludowy
  • Lubuski Uniwersytet Ludowy

Oznacza to, że liczba organizacji zrzeszonych w Federacji wzrasta do 12, a obszar naszego bezpośredniego działania wzrasta. 

 

Witamy "nowych" członków serdecznie i życzymy wszystkiego najlepszego. Powodzenia.

Czytaj więcej...
NoweFIO - Nowe Możliwości

NoweFIO - Nowe Możliwości

W dniu dzisiejszym (tj. 10.01.2022) o godzinie 14:00 mija termin składania wniosków do NIW-CRSO na projekty z programów NoweFIO oraz PROO. Jako beneficjenci Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych finansowanego ze środków NIW-CRSO,  jesteśmy zmotywowani do tego aby ciągle podnosić jakość kształcenia w polskich uniwersytetach ludowych. Dlatego też, trzymamy kciuki, że projekt napisany w ramach NoweFIO znajdzie uznanie w oczach oceniających i będziemy mogli w dalszym ciągu rozwijać siebie, nauczycieli oraz organizacje należące do OSUL. 

 

Czytaj więcej...
Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!