Informacje

Uniwersytety Ludowe - wyzwania, zadania, szanse - Konferencja

Uniwersytety Ludowe - wyzwania, zadania, szanse - Konferencja

W dniach 11 i 12 października 2022 na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja sieciująco-podsumowująca zorganizowana przez Ogólnopolską Sieć Uniwersytetów Ludowych we współpracy z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Czytaj więcej...
Walne zebranie OSUL

Walne zebranie OSUL

          Informujemy, że wczoraj (21.09.2022) odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze OSUL.

Podczas zebrania odbyło się głosowanie, w którym:

Czytaj więcej...
Uniwersytety Ludowe w Sejmie RP - pierwszy raz od ponad 80 lat!

Uniwersytety Ludowe w Sejmie RP - pierwszy raz od ponad 80 lat!

Uniwersytety Ludowe w Sejmie RP - pierwszy raz od ponad 80 lat!

 

Uniwersytety ludowe w Polsce są obecne ponad 100 lat. Pierwsze inspiracje z Danii i innych krajów skandynawskich zakiełkowały w formie placówek oświatowych dla dorosłych w Wielkopolsce (w Dalkach) i w Małopolsce (w Szycach). Właśnie w Dalkach pod Gnieznem ks. Antoni Ludwiczak, związany z Towarzystwem Czytelni Ludowych,  4 października 1921 roku otworzył podwoje pierwszego  uniwersytetu ludowego w niepodległej Polsce.

Czytaj więcej...
I Ogólnopolski Festiwal Uniwersytetów Ludowych

I Ogólnopolski Festiwal Uniwersytetów Ludowych

W dniach 28-29 lipca 2022 w Koszałkowie odbędzie się I Festiwal Uniwersytetów Ludowych, którego organizatorami są Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych oraz Kaszubski Uniwersytet Ludowy. 

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, gdzie uniwersytety ludowe z całej polski będą miały możliwość zaprezentowania swojej działalności w jednym miejscu. Nie zabraknie strefy chill -out'u, scen koncertowych i strefy gastronomicznej oraz zorganizowanych zabaw dla najmłodszych. 

ZAPRASZAMY

 

Czytaj więcej...
Konferencja w Sejmi RP

Konferencja w Sejmi RP

10 czerwca 2022 roku w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja pt: "Uniwersytety ludowe wobec wyzwań współczesności" podczas której, Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych reprezentowana była przez jej Prezesa Jakuba Mincewicza, który podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wielkiego wydarzenia.

Konferencja ta miała szczególne znaczenie dla całego środowiska Uniwersytetów Ludowych w Polsce, gdyż była pierwszą taką sesją (o tematyce UL) od roku 1939.

W konferencji udział wzięli m.in. premier prof. dr hab. Piotr Gliński, parlamentarzyści, przedstawiciele rządu, organizacji pozarządowych, świata nauki i uniwersytetów ludowych działających w Polsce - ale przede wszystkim "przyjaciele" uniwersytetów ludowych.

Organizatorami konferencji byli:

#Ogólnopolsla Sieć Uniwersytetów Ludowych

#Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

#Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Mamy nadzieję, że konferencja ta będzie przyczynkiem do rozwoju idei ruchu uniwersytetów ludowych w Polsce oraz zacieśnienia więzi i wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi ULami.

Wierzymy, że osoby, które do tej pory nie posiadały wiedzy na temat działalności i specyfiki uniwersytetów ludowych, odkryły w nas niesamowity potencjał i chętnie pomogą nam w propagowaniu i rozwoju polskich uniwersytetów ludowych.

 

Czytaj więcej...
Konferencja OSUL w Sejmie RP

Konferencja OSUL w Sejmie RP

Dzień dobry Państwu,

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję zatytułowaną "Uniwersytety Ludowe wobec wyzwań współczesności"poświęconą uniwersytetom ludowym, która odbędzie się w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 10 czerwca br. Konferencję poprzedza spotkanie sieciujące, które odbędzie się 9 czerwca w godzinach wieczornych.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o dokonanie zgłoszenia on-line do 18 maja 2022 r.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/gkeiKN37VESfonbYA

Bardzo prosimy o pilną rejestrację gdyż liczba miejsc jest ograniczona. 

Z wyrazami szacunku
Jakub Mincewicz

Prezes Zarządu
Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych

www.osul.pl

Czytaj więcej...
Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!