Informacje

Uniwersytet Ludowego Pogranicza

Uniwersytet Ludowego Pogranicza

Utworzenie Uniwersytetu Ludowego Pogranicza w ramach projektu strategicznego AKTYWNE POGRANICZE. 
Partnerstwo Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza ( SWMGP).
Partnerstwo Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza tworzy obecnie 10 gmin: Banie Mazurskie, Barciany, Bartoszyce (gmina wiejska), Braniewo (gmina wiejska), Budry, Dubeninki, Górowo Iławeckie (gmina wiejska), Lelkowo, Sępopol i Srokowo.  
W dniu 27 stycznia 2022 roku podjęto prace nad wnioskiem o dofinansowanie dla przedsięwzięcia pn. Utworzenie Uniwersytetu Ludowego Pogranicza (ULP).  W jego powstaniu pomogła także wizyta studyjna przedstawicieli SWMGP w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w dniach 7-8 lutego 2022 roku. 

Czytaj więcej...
ULe pomagają obywtelom Ukrainy

ULe pomagają obywtelom Ukrainy

Agresja Rosji na Ukrainę spowodowała zagrożenie dla ukraińskiej ludności. Służby państwowe, organizacje pozarządowe, Kościół i prywatne osoby angażują się w pomoc humanitarną. Również uniwersytety ludowe skupione w Ogólnopolskiej Sieci Uniwersytetów Ludowych prowadzą działalność pomocową, w ramach posiadanych zasobów kadrowych, materialnych oraz lokalowych.

Czytaj więcej...
WItamy nowych członków OSUL

WItamy nowych członków OSUL

Podczas ostatniego spotkania wszystkich członków OSUL, Walne Zgromadzenie zdecydowało o przyjęciu nowych członków. W związku z tym, chcielibyśmy serdecznie przywitać w gronie uniwersytetów ludowych tworzących Ogólnopolską Sieć Uniwersytetów Ludowych trzy "nowe organizacje":

  • Koszaliński Uniwersytet Ludowy 
  • Leśny Uniwersytet Ludowy
  • Lubuski Uniwersytet Ludowy

Oznacza to, że liczba organizacji zrzeszonych w Federacji wzrasta do 12, a obszar naszego bezpośredniego działania wzrasta. 

 

Witamy "nowych" członków serdecznie i życzymy wszystkiego najlepszego. Powodzenia.

Czytaj więcej...
NoweFIO - Nowe Możliwości

NoweFIO - Nowe Możliwości

W dniu dzisiejszym (tj. 10.01.2022) o godzinie 14:00 mija termin składania wniosków do NIW-CRSO na projekty z programów NoweFIO oraz PROO. Jako beneficjenci Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych finansowanego ze środków NIW-CRSO,  jesteśmy zmotywowani do tego aby ciągle podnosić jakość kształcenia w polskich uniwersytetach ludowych. Dlatego też, trzymamy kciuki, że projekt napisany w ramach NoweFIO znajdzie uznanie w oczach oceniających i będziemy mogli w dalszym ciągu rozwijać siebie, nauczycieli oraz organizacje należące do OSUL. 

 

Czytaj więcej...
Projekt PROMOCITI - ERASMUS+

Projekt PROMOCITI - ERASMUS+

Chcielibyśmy poinformować Państwa, że OSUL będzie realizował projekt pod nazwą POMOCITI złożony do niemieckiej agencji narodowej Erasmus+. Projekt za główny cel obiera sobie aktywizację osób dorosłych oraz podniesienie poziomu ich partycypacji w edukacji. Partnerami w tym projekcie będą:

- Verband der Bildungszentren im ländlichen Raum e.V (Niemcy)

- ARGE Bildungshäuser Österreich (Austria)

- SPES GMBH (Austria)

- Federació d'Associacions Culturals i Educatives de Persones Adultes (Hiszpania)

- Färnebo folkhögskola (Szwecja)

- Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych (Polska)

 

Projekt trwać będzie do końca listopada 2023. 

Już wkrótce więcej informacji na ten temat...

Czytaj więcej...
Warsztaty wikliniarskie w UL Radawnica

Warsztaty wikliniarskie w UL Radawnica

Wikliniarstwo to jeden z najstarszych zawodów świata, już w starożytności wyplatano kosze i nie tylko to. Sposób wyplatania wikliny też w sumie niewiele się zmienił od tamtych czasów, chociaż, rzecz jasna, udoskonalono go i wprowadzono nowe technologie.

Czytaj więcej...
Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!