Informacje

Aktulaności z Ziarna i EUL-u

Aktulaności z Ziarna i EUL-u

STOWARZYSZENIE EKOLOGICZNO-KULTURALNE ZIARNO

Wakacje w ZIARNIE były po części wypełnione regularnymi zajęciami uniwersytetu ludowego dla mieszkańców, po części odpoczynkiem dla odwiedzających Stowarzyszenie rodzin, po części wakacyjnymi zabawami dla dzieci, ale rozpoczął się też generalny remont jednego z budynków - ARKI. 

Czytaj więcej...
Wiejska Kuźnia Pamięci Kozi Rynek w Kościerskiej Hucie

Wiejska Kuźnia Pamięci Kozi Rynek w Kościerskiej Hucie

Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy już po raz drugi wspierał Wiejską Kuźnię Pamięci Kozi Rynek w Kościerskiej Hucie, dzięki środkom z Programu Rozwoju Uniwersytetów Ludowych NIW-CRSO.

Czytaj więcej...
Plener w KULu

Plener w KULu

XXXVII  Plener Sztuki Ludowej i Rękodzieła Kaszub i Pomorza Wieżyca,  29 lipiec – 5 sierpień 2021 na Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy

Czytaj więcej...
Odsłonięcie muralu

Odsłonięcie muralu

W dniu 31 lipca 2021r. nastąpiło odsłonięcie muralu na stodole w Kamienicy Szlacheckiej, którego Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy współfinansował w ramach konkursu grantowego pn „Ja, Ty, My – Sąsiedzi. Edycja 2021" ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030.
 

Czytaj więcej...
Potańcówka z  Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym

Potańcówka z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym

Dnia 3 lipca 2021r. tak, jak niegdyś w Hopowie, na leśnej polanie pod Szadym Bukiem odbyły się tańce przy kaszubskiej orkiestrze. W ten sposób reaktywowano tradycję wiejskich potańcówek, które wspominali najstarsi mieszkańcy Hopowa (gm. Somonino, woj. pomorskie) i okolic.

 

Czytaj więcej...
Uniwersytet Ludowy w Radawnicy

Uniwersytet Ludowy w Radawnicy

Uniwersytet Ludowy w Radawnicy rozpoczął swoje funkcjonowanie w 1946 roku z inicjatywy znanych ówcześnie działaczy oświatowych oraz nauczycieli – Marii i Edmunda Splittów. Jego pierwsza siedziba mieściła się w Zakrzewie w okolicach Złotowa. Jednak niespełna rok od rozpoczęcia działalności, uniwersytet ludowy został przeniesiony wraz ze swoją działalnością do Radawnicy. Powodem przeprowadzi były bardziej sprzyjające tego typu działalności warunki lokalowe. Wówczas to siedzibą Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy stał się piękny neogotycki pałac, który otacza trzy hektarowy park utrzymany w estetyce anglosaskiej.

Czytaj więcej...
Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!