Informacje

Warsztaty tkania na ramie tkackiej połączonych z warsztatami śpiewu tradycyjnego

Warsztaty tkania na ramie tkackiej połączonych z warsztatami śpiewu tradycyjnego

Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy zaprasza na warsztaty tkania na ramie tkackiej połączonych z warsztatami śpiewu tradycyjnego w dniach 3-5 grudnia 2021 r. 

Spotkanie przeznaczone jest dla osób rozpoczynających przygodę z wątkiem i osnową.

Czytaj więcej...
Ekologiczny zjazd

Ekologiczny zjazd

W Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym trwa zjazd ekologiczny w ramach projektu realizowanego przez Ogólnopolską Sieć Uniwersytetów Ludowych ze środków PWRUL-NIW (dodatkowe dofinansowanie EUL uzyskał od fundacji VELUX). Na tym krótkim filmiku można obejrzeć jak śpiewają studenci z nauczycielką, Anią Długosz, w czasie porannych zajęć rozpoczynających dzień pracy.

Czytaj więcej...
Szydełkowanie z ZULem

Szydełkowanie z ZULem

Wielkimi krokami zbliża się zima. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto mroźnymi wieczorami nie chciałby otulić się kocem i siedzieć przy kominku w cieplutkich kapciuszkach! W Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym odbył się bowiem kolejny kurs szydełkowania, na którym uczestnicy stworzyli między innymi niesamowite, oryginalne kapciuszki! Dwudniowe warsztaty odbyły się jak zawsze - w przesympatycznej, ale i bardzo pracowitej atmosferze, przy słodkim poczęstunku i gorącej herbacie. Jeśli również chciałbyś/chciałabyś spędzić zimę (czy nawet jesień!) w takich pięknych, kolorowych ręcznie robionych małych dziełach sztuki - zapraszamy na nadchodzący kurs warsztatów szydełkowych!

Czytaj więcej...
Powrót do wikliniarstwa - Radawnica

Powrót do wikliniarstwa - Radawnica

Wikliniarstwo kiedyś było bardzo popularne, dziś już należy do niszowych zawodów. Wyroby plecionkarskie są bardzo czasochłonne, podobnie zresztą jak większość tego co tworzymy ręcznie. Wymagają od nas wielkiej dokładności, staranności, cierpliwości, za to jednak będą cieszyć nas przez lata. Dodadzą też naturalnego, przytulnego klimatu naszym wnętrzom. No i oczywiście są ekologiczne, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne.

Po kilku latach przerwy Uniwersytet Ludowy w Radawnicy ponownie zorganizował warsztaty wyplatania z wikliny. Zajęcia zaczęto od małych form. Na początek dziewczyny pod okiem instruktorki Kasi, znanej również z niesamowitych warsztatów słomkarskich, zaczęły robić motyle, które są niezwykle dekoracyjne.

 

Czytaj więcej...
Filcowanie na sucho na Kaszubskim UL

Filcowanie na sucho na Kaszubskim UL

W dniach 12-14 listopada 2021 r. na Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy odbyły się warsztaty filcowania na sucho. Czym jest filcowanie na sucho? „Magią, chwilą odpoczynku. Tworzeniem cudownych wzorów za pomocą cienkiej jak puch wełny. Radością ze starych rzeczy przyjmujących nową twarz. Satysfakcją z realizacji swoich pomysłów. Zajęciem, które ukołysze zszarpane nerwy i pozwoli przetrwać długie deszczowe wieczory. Jest sposobem na relaks." – opowiada jedna z uczestniczek warsztatów

Czytaj więcej...
Trzytygodniowy kurs w EULu

Trzytygodniowy kurs w EULu

Już dzisiaj (15.11.2021) rozpoczyna się trzytygodniowy zjazd w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym. Blisko 20 studentów będzie odkrywać pedagogikę grundtvigiańską w praktyce: uczyć się o ziemi, tej pod stopami, czyli glebie, ale i Planecie ZIEMI, jej historii, zagrożeniach, wyzwaniach. Organizacja tego zjazdu jest możliwa dzięki dotacji z projektu Ogólnopolskiej Sieci Uniwersytetów Ludowych z PWRUL Narodowego Instytutu Wolności oraz wsparciu Fundacji VELUX.

Czytaj więcej...
Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!