Informacje

Projekt PROMOCITI - ERASMUS+

Projekt PROMOCITI - ERASMUS+

Chcielibyśmy poinformować Państwa, że OSUL będzie realizował projekt pod nazwą POMOCITI złożony do niemieckiej agencji narodowej Erasmus+. Projekt za główny cel obiera sobie aktywizację osób dorosłych oraz podniesienie poziomu ich partycypacji w edukacji. Partnerami w tym projekcie będą:

- Verband der Bildungszentren im ländlichen Raum e.V (Niemcy)

- ARGE Bildungshäuser Österreich (Austria)

- SPES GMBH (Austria)

- Federació d'Associacions Culturals i Educatives de Persones Adultes (Hiszpania)

- Färnebo folkhögskola (Szwecja)

- Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych (Polska)

 

Projekt trwać będzie do końca listopada 2023. 

Już wkrótce więcej informacji na ten temat...

Czytaj więcej...
Warsztaty wikliniarskie w UL Radawnica

Warsztaty wikliniarskie w UL Radawnica

Wikliniarstwo to jeden z najstarszych zawodów świata, już w starożytności wyplatano kosze i nie tylko to. Sposób wyplatania wikliny też w sumie niewiele się zmienił od tamtych czasów, chociaż, rzecz jasna, udoskonalono go i wprowadzono nowe technologie.

Czytaj więcej...
Warsztaty tkania na ramie tkackiej połączonych z warsztatami śpiewu tradycyjnego

Warsztaty tkania na ramie tkackiej połączonych z warsztatami śpiewu tradycyjnego

Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy zaprasza na warsztaty tkania na ramie tkackiej połączonych z warsztatami śpiewu tradycyjnego w dniach 3-5 grudnia 2021 r. 

Spotkanie przeznaczone jest dla osób rozpoczynających przygodę z wątkiem i osnową.

Czytaj więcej...
Ekologiczny zjazd

Ekologiczny zjazd

W Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym trwa zjazd ekologiczny w ramach projektu realizowanego przez Ogólnopolską Sieć Uniwersytetów Ludowych ze środków PWRUL-NIW (dodatkowe dofinansowanie EUL uzyskał od fundacji VELUX). Na tym krótkim filmiku można obejrzeć jak śpiewają studenci z nauczycielką, Anią Długosz, w czasie porannych zajęć rozpoczynających dzień pracy.

Czytaj więcej...
Szydełkowanie z ZULem

Szydełkowanie z ZULem

Wielkimi krokami zbliża się zima. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto mroźnymi wieczorami nie chciałby otulić się kocem i siedzieć przy kominku w cieplutkich kapciuszkach! W Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym odbył się bowiem kolejny kurs szydełkowania, na którym uczestnicy stworzyli między innymi niesamowite, oryginalne kapciuszki! Dwudniowe warsztaty odbyły się jak zawsze - w przesympatycznej, ale i bardzo pracowitej atmosferze, przy słodkim poczęstunku i gorącej herbacie. Jeśli również chciałbyś/chciałabyś spędzić zimę (czy nawet jesień!) w takich pięknych, kolorowych ręcznie robionych małych dziełach sztuki - zapraszamy na nadchodzący kurs warsztatów szydełkowych!

Czytaj więcej...
Powrót do wikliniarstwa - Radawnica

Powrót do wikliniarstwa - Radawnica

Wikliniarstwo kiedyś było bardzo popularne, dziś już należy do niszowych zawodów. Wyroby plecionkarskie są bardzo czasochłonne, podobnie zresztą jak większość tego co tworzymy ręcznie. Wymagają od nas wielkiej dokładności, staranności, cierpliwości, za to jednak będą cieszyć nas przez lata. Dodadzą też naturalnego, przytulnego klimatu naszym wnętrzom. No i oczywiście są ekologiczne, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne.

Po kilku latach przerwy Uniwersytet Ludowy w Radawnicy ponownie zorganizował warsztaty wyplatania z wikliny. Zajęcia zaczęto od małych form. Na początek dziewczyny pod okiem instruktorki Kasi, znanej również z niesamowitych warsztatów słomkarskich, zaczęły robić motyle, które są niezwykle dekoracyjne.

 

Czytaj więcej...
Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!