Informacje

NoweFIO - Nowe Możliwości

NoweFIO - Nowe Możliwości

W dniu dzisiejszym (tj. 10.01.2022) o godzinie 14:00 mija termin składania wniosków do NIW-CRSO na projekty z programów NoweFIO oraz PROO. Jako beneficjenci Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych finansowanego ze środków NIW-CRSO,  jesteśmy zmotywowani do tego aby ciągle podnosić jakość kształcenia w polskich uniwersytetach ludowych. Dlatego też, trzymamy kciuki, że projekt napisany w ramach NoweFIO znajdzie uznanie w oczach oceniających i będziemy mogli w dalszym ciągu rozwijać siebie, nauczycieli oraz organizacje należące do OSUL. 

 

Czytaj więcej...
Projekt PROMOCITI - ERASMUS+

Projekt PROMOCITI - ERASMUS+

Chcielibyśmy poinformować Państwa, że OSUL będzie realizował projekt pod nazwą POMOCITI złożony do niemieckiej agencji narodowej Erasmus+. Projekt za główny cel obiera sobie aktywizację osób dorosłych oraz podniesienie poziomu ich partycypacji w edukacji. Partnerami w tym projekcie będą:

- Verband der Bildungszentren im ländlichen Raum e.V (Niemcy)

- ARGE Bildungshäuser Österreich (Austria)

- SPES GMBH (Austria)

- Federació d'Associacions Culturals i Educatives de Persones Adultes (Hiszpania)

- Färnebo folkhögskola (Szwecja)

- Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych (Polska)

 

Projekt trwać będzie do końca listopada 2023. 

Już wkrótce więcej informacji na ten temat...

Czytaj więcej...
Warsztaty wikliniarskie w UL Radawnica

Warsztaty wikliniarskie w UL Radawnica

Wikliniarstwo to jeden z najstarszych zawodów świata, już w starożytności wyplatano kosze i nie tylko to. Sposób wyplatania wikliny też w sumie niewiele się zmienił od tamtych czasów, chociaż, rzecz jasna, udoskonalono go i wprowadzono nowe technologie.

Czytaj więcej...
Warsztaty tkania na ramie tkackiej połączonych z warsztatami śpiewu tradycyjnego

Warsztaty tkania na ramie tkackiej połączonych z warsztatami śpiewu tradycyjnego

Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy zaprasza na warsztaty tkania na ramie tkackiej połączonych z warsztatami śpiewu tradycyjnego w dniach 3-5 grudnia 2021 r. 

Spotkanie przeznaczone jest dla osób rozpoczynających przygodę z wątkiem i osnową.

Czytaj więcej...
Ekologiczny zjazd

Ekologiczny zjazd

W Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym trwa zjazd ekologiczny w ramach projektu realizowanego przez Ogólnopolską Sieć Uniwersytetów Ludowych ze środków PWRUL-NIW (dodatkowe dofinansowanie EUL uzyskał od fundacji VELUX). Na tym krótkim filmiku można obejrzeć jak śpiewają studenci z nauczycielką, Anią Długosz, w czasie porannych zajęć rozpoczynających dzień pracy.

Czytaj więcej...
Szydełkowanie z ZULem

Szydełkowanie z ZULem

Wielkimi krokami zbliża się zima. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto mroźnymi wieczorami nie chciałby otulić się kocem i siedzieć przy kominku w cieplutkich kapciuszkach! W Zachodniopomorskim Uniwersytecie Ludowym odbył się bowiem kolejny kurs szydełkowania, na którym uczestnicy stworzyli między innymi niesamowite, oryginalne kapciuszki! Dwudniowe warsztaty odbyły się jak zawsze - w przesympatycznej, ale i bardzo pracowitej atmosferze, przy słodkim poczęstunku i gorącej herbacie. Jeśli również chciałbyś/chciałabyś spędzić zimę (czy nawet jesień!) w takich pięknych, kolorowych ręcznie robionych małych dziełach sztuki - zapraszamy na nadchodzący kurs warsztatów szydełkowych!

Czytaj więcej...
Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!