Informacje

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie

Fundacja Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
Fundacja EUL jest młodym uniwersytetem ludowym. Powstała w 2015 roku w Grzybowie, jako „najmłodsze dziecko” fundatorów: Ewy i Petera Stratenwerthów.
Główną grupą, do której kierujemy działania Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego, są osoby dorosłe, szczególnie młode, zainteresowane ekologicznym rolnictwem, wytwarzaniem żywności, tradycyjnym rzemiosłem, kulturą i ekologią.
 

Czytaj więcej...
Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO

STOWARZYSZENIE EKOLOGICZNO-KULTURALNE „ZIARNO”
 
Stowarzyszenie ZIARNO działa nieprzerwanie od 1995 roku. Intencją kilkunastu założycieli, w tym wielu rolników ekologicznych, było powołanie organizacji, która działałaby na rzecz rozwoju rolnictwa ekologicznego, a także na rzecz edukacji i rozwoju społeczności lokalnej. Byli wśród nich Ewa Smuk-Stratenwerth i Peter Stratenwerth, małżeństwo, które od ponad 30 lat angażuje się w prowadzenie gospodarstwa i przetwórstwa ekologicznego oraz edukację ekologiczną. Ewa od 1992 roku, tj. od czasu gdy w trakcie pobytu w Danii zetknęła się z ideą uniwersytetów ludowych, konsekwentnie wprowadza ją w środowisku polskiej wsi.

Czytaj więcej...
Nowe UL-e w OSUL - ZAPRASZAMY

Nowe UL-e w OSUL - ZAPRASZAMY

Głównym celem federacji OSUL jest ozwój ruchu Uniwersytetów Ludowych w Polsce. Jesteśmy tutaj aby wspierać Państwa pomysły, ułatwiać współpracę ULi i łączyć organizacje dla których idea pedagogii grundtvigiańskiej jest podstawą działania. 

Czytaj więcej...
Metoda Uniwersytetu Ludowego

Metoda Uniwersytetu Ludowego

Trwają prace nad publikajcą "Metoda Uniwersytetu Ludowego", finansowane ze środków pochodzących z Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030.

Czytaj więcej...

"Rozwój Ogólnopolskiej Sieci Uniwersytetów Ludowych" PWRUL 2020-2030

Wniosek Ogólnopolskej Sieci Uniwersytetów Ludowych został przyjęty do realizacji przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. 

Czytaj więcej...
Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!