Informacje

Uniwersytet Ludowyw w Adamowie

Uniwersytet Ludowyw w Adamowie

Uniwersytet Ludowy w Adamowie został powołany  uchwałą Stowarzyszenia 05.02.2020 r., wpisany do KRS 11.05.2020 r. Nieformalnie istniał od 2017 r. jako partner projektu „Teaching Organic Literacy in grundtvigian style” realizowanego przez Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie w ramach programu  Erasmus +.

W czasie realizacji projektu przeprowadziliśmy dwa kursy, których głównym wątkiem była ekologia, więc  tematyka i zakres warsztatów była tak dobierana, by zrealizować główne założenia projektu, ale też wpajać uczestnikom te wartości, budować postawy. Od września 2019 r. uczestniczymy również w drugim projekcie z Erasmusa +”Nauczyciel w uniwersytecie ludowym wobec wyzwań współczesnej Europy”, którego liderem jest ZUL . Uczestnicząc w tym projekcie uczymy się, pracujemy nad programem nauczania kursu dla osób wykluczonych, zdobywamy nowe doświadczenia, współpracujemy z innymi uniwersytetami ludowymi.

Jesteśmy młodym uniwersytetem i tak naprawdę uczymy się i ciągle poszukujemy . W naszych planach chcemy kształcić liderów naszych małych lokalnych społeczności,  wspierać w rozwoju i edukacji osoby dorosłe, a także niepełnosprawne, starsze, bezrobotne.  W tej chwili nie prowadzimy żadnych kursów, mamy jednak w planie cykl  jednodniowych   spotkań  warsztatowych, których głównym założeniem będą prace ręczne, np. haftowanie, szycie, szydełkowanie itp. W planach mamy także aplikowanie o środki zewnętrzne.

Sfinansowano ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030

Zapisz się do Newsletter...

...i już zawsze będziesz na bieżąco!